Proč byste měli jíst své Collard Greens

Proč byste měli jíst své Collard Greens

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Collard Greens jsou součástí kelímkové zeleninové rodiny. Obsahují živiny, které mohou hrát důležitou roli ve zdravé stravě.

Kouré zahrnuje Bok Choy, kale, brokolici, růžičkové klíčky, zelí, rutabaga a tuříny. Křitěná zelenina má vysoký obsah živin a nízkých kalorií.

Zdravotní přínosy

Zdá se, že strava, která je bohatá na ovoce a zelenina, pomáhá snižovat riziko mnoha zdravotních stavů souvisejících s životním stylem. Zdá se, že

Zdá se, že vysoký příjem rostlinných potravin, jako jsou zelení z Collard, snižuje riziko řady zdravotních stavů, včetně obezity a celkové úmrtnosti, cukrovky a srdečních chorob.

zdraví kostí

Nízký příjem vitamínu K může zvýšit riziko osteoporózy a zlomeniny kostí.

Vitamin K působí jako modifikátor proteinů kostní matrice, zlepšuje absorpci vápníku a může snížit vylučování vápníku moči.

Jeden šálek vařených zelených zelených poskytuje 770 mikrogramů vitamínu K.

Pokyny pro dietní pokyny Spojených států 2015–2020 doporučují, aby žena ve věku 19 až 30 let měla konzumovat 90 mcg denně denně vitamínu K a muž stejného věku by měl konzumovat 120 mcg.

Jeden šálek zelených zelených poskytuje tolik vitamínu K několikrát.

rakovina

Studie naznačují, že lidé, kteří jedí spoustu kerekcí zeleniny, mají nižší riziko rozvoje různých typů rakoviny, včetně rakoviny horního trávicího traktu, kolorektálního, rakoviny prsu a Rakovina ledvin.

Kkřižová zelenina má sloučeniny obsahující síru známé jako glukosinoláty.

Tyto sloučeniny mohou pomoci zabránit procesu rakoviny v různých stádiích vývoje pro rakoviny kolorektálního, kolorektálního, prsu a prostaty a možná melanomu, rakovinu jícnu a rakovinu pankreatu.

V roce 2017 vědci zveřejnili výsledky studie zahrnující téměř 3 000 lidí. Hledali možné vazby mezi incidencí rakovina prsu a spotřebou kelímkové zeleniny.

Zjištění naznačují, že konzumace kerekcí zeleniny může snížit riziko rakoviny prsu, zejména u žen, které dosud nedosáhly menopauzy. Poznamenávají, že metody vaření mohou změnit, protože vaření některé kelímkové zeleniny může snížit hladinu glukosinolátů.

Zda to platí o zelení z Collard nebo ne, bylo z této studie nejasné, protože většina lidí nejím polštáře syrové.

Existují důkazy o tom, že zelení a jiná zelená zelenina, která obsahují vysoké množství chlorofylu, mohou pomoci blokovat karcinogenní účinky heterocyklických aminů. Tyto látky jsou generovány při grilování potravin při vysoké teplotě.

Funkce cukrovky a jater

Dietní pokyny pro Američany 2015-2020 doporučují pro ženy 22,4 až 28 gramů vlákniny v závislosti na věku a 28 až 33,6 gramů denně pro muži.

Výsledky studie zveřejněné v roce 2014 naznačují, že vysoký příjem vlákna může snížit zánět a hladinu glukózy u lidí s diabetem 1. typu.

Může lidem pomoci s diabetem 2. typu dosáhnout lepší hladiny hladiny cukru v krvi, lipidů a inzulínu.

Jeden šálek vařených zelených zelenin poskytuje téměř 8 gramů vlákna.

Collard Greens také obsahuje antioxidant známý jako kyselina alfa-lipoová. Studie

naznačují, že kyselina alfa-lipoová (ALA) může snížit hladiny glukózy, zvýšit citlivost na inzulín a zabránit změnám souvisejícím s oxidačním stresem u lidí s diabetem. Může také pomoci regenerovat jaterní tkáň.

Vyšetřovatelé také pozorovali, že ALA může snížit příznaky periferní neuropatie u lidí s diabetem.

Zůstává však nejasné, zda ALA může být účinná jako dlouhodobá léčba. Studie navíc použily intravenózní ALA. Orální suplementace nemusí poskytnout stejné výhody.

Zdá se, že nadměrně vysoké dávky ALA způsobují nepříznivé účinky podobné těm, které jsou způsobeny příliš málo. Zatímco „normální“ množství může pomoci zabránit oxidačnímu stresu, vysoká hladina může vést k poškození buněk.

Vědci zjistili, že konzumace zelených zelených zlepšila funkci jater u potkanů ​​s vysokým krevním tlakem.

trávení

Collard Greens mají vysoký obsah vlákna i vody. Tito pomáhají předcházet zácpě, podporují pravidelnost a udržují zdravý trávicí trakt.

Zdravá kůže a vlasy

Collard Greens mají vysoký obsah vitamínu A. Vitamin A je nezbytný pro produkci mazu, což udržuje vlasy zvlhčené.

Vitamin A je zásadní pro růst všech tělesných tkání, včetně kůže a vlasů. Podporuje také imunitní systém a oči a pomáhá udržovat orgány těla zdravé.

Vitamin C umožňuje tělu vytvářet a udržovat hladiny kolagenu, který poskytuje strukturu pro pokožku a vlasy.

Dospělá žena potřebuje 75 mg vitamínu C denně a muž potřebuje 90 mg. Šálek vařených zelených zelenin poskytuje téměř 35 mg vitamínu C.

železo zabraňuje anémii, což je společná příčina vypadávání vlasů. Nedostatek železa ve stravě může ovlivnit, jak účinně tělo využívá energii. Collard Zelení, špenát, čočka, tuňák a vejce jsou dobrými zdroji železa.

Dospělí musí konzumovat 8 mg železa denně a ženy během reprodukčních let potřebují 18 mg. Jeden šálek vařených zelených zelenin poskytuje 2,5 mg železa.

Spánek a nálada

Collard Greens obsahují cholin, důležitý neurotransmiter. Cholin pomáhá s funkcemi nálady, spánku, pohybem svalů, učením a paměťovými funkcemi.

Cholin také pomáhá udržovat strukturu buněčných membrán, přenos nervových impulsů, absorpci tuku a snížení chronického zánětu.

folát, také přítomný v cholinu, může pomoci s depresí, protože může zabránit nadbytku homocysteinu v tvorbě v těle.

Vědci našli vysokou hladinu homocysteinu u lidí s bipolární poruchou a depresí související s poruchou užívání alkoholu.

Spotřeba folátu může u některých lidí pomoci snížit riziko depresivních příznaků.

Proč ne pěstovat vlastní zelení? Semena si můžete zakoupit online.

Jeden šálek vařených zelených zelených, vyčerpaných a bez přidané soli, obsahuje:

 • 63 kalorií
 • 5,15 g (g) proteinu
 • 1,37 g tuku
 • 10,73 g uhlohydrátů, včetně 7,6 g vlákniny a méně než 1 g cukru
 • 268 miligramů (mg) vápníku
 • 2,15 mg železa
 • 40 mg hořčíku
 • 61 mg fosforu
 • 222 mg draslíku
 • 28 mg sodíku
 • 0,44 mg zinku
 • 34,6 mg vitamínu C
 • 30 mcg folátu
 • 722 mikrogramů (MCG) vitamínu A (rae)
 • 1,67 mg vitamínu E
 • 772,5 mcg vitamínu k

Collard Greens je vynikajícím zdrojem vitamínu A, vitamín C a vápník, bohatý zdroj vitamínu K a dobrý zdroj železa, vitamínu B-6 a hořčíku.

Obsahují také thiamin, niacin, kyselinu pantothenovou a cholin.

dietní tipy

Collard Greens by měly mít pevné, tmavě zelené listy. Menší listy budou uchazečem a budou mít mírnější chuť.

recenzeproduktu.top Collard Greens udržujte v chladničce dobře.

Napařující zelení po dobu 10 minut nebo méně jim pomáhá udržet si živiny.

je osolte paprikou, nasekanou cibuli, bylinkami a kořením.

Můžete použít Greens Collard:

 • Surové v salátech nebo na sendvičích nebo zábavě
 • Dušené, vařené nebo restované
 • V polévkách a Casseroles

Dalším nápadem je opékat čerstvý česnek a cibuli v olivovém oleji extra pro měkké, poté přidat zelení a pokračovat v restování, dokud nedosáhnou požadované něhy.

Vyvarujte se smažení zelení z pole v slaninovém tuku nebo na sádru nebo převažování, protože tyto mohou vytvořit silnou a hořkou chuť síry.

Přidání hrášku a hnědé rýže dává zdravější verzi jižního favorita.

Můžete přidat hrst zelení z Collard do oblíbeného smoothie. To poskytuje další živiny bez výrazně změny chuti.

Collard Green Chips

Můžete vyrobit takovéto čipy-green-greeny:

 • Odstraňte žebra z polštáře.
 • Hodit listy do olivového oleje mimořádně. kmínu, kari, chilli prášek, pečené vločky z červeného pepře a česnekového prášku. nemělo by se náhle zvyšovat nebo snížit jejich příjem potravin obsahujících vitamín K, protože hraje hlavní roli při srážení krve.

  Nejdůležitějším faktorem při dosahování dobrého zdraví a vyhýbání se nemoci je celková strava, nikoli specifická potravinová položka. Vyberte si zelení Collard jako součást rozmanité stravy se spoustou čerstvého ovoce a zeleniny.

 • Výživa/strava

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Více o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální čtením naší redakční politiky

 • Johnson, M., Pace, R. D., Dawkins, N. L., & Willian, K. R. (2013, 22. srpna). Dieta obsahující tradiční a nový zelená listová rostlina

Contents